Mohammed en Dahir over Tavenu

De oorlog in Oekraïne raakt ons allemaal. De aanvallen maken dat er veel Oekraïners op de vlucht geslagen zijn. Onder hen ook kinderen en jongeren, soms zelfs zonder begeleiding of gescheiden van hun ouders of familieleden. Voor Mohammed en Dahir raken deze berichten ook hun eigen pijn. Zij waren twee van de vele jongeren die in 2015 tijdens de vluchtelingencrisis op zoek waren naar veiligheid en bescherming en dat vonden in Waalwijk.

Mohammed (21 jaar) en Dahir (22 jaar) weten zelf wat het betekent om op de vlucht te zijn en het belang van goede opvang en je ergens thuis te mogen voelen. Mohammed en Dahir kwamen via de ISK school bij Tavenu terecht. Jongerenwerkers van Tavenu boden jonge vluchtelingen dagbesteding en een luisterend oor, zo ook deze twee jongens. Ook werden activiteiten uitgezet om de Waalwijkse samenleving te leren kennen. Volgens Mohammed en Dahir was het vertrouwen en het thuisgevoel dat jongerenwerkers aan hen wisten te geven het aller belangrijkste.

Tavenu staat voor elkaar respecteren en vertrouwen
Mohammed geeft aan dat het belangrijk voor hem is dat hij zich bij Tavenu tot op de dag van vandaag altijd welkom heeft gevoeld en dat de verveling tegen werd gegaan door de vele activiteiten die werden ondernomen. Dahir ervaart Tavenu als een plek die redt en beschermt. Zo vindt hij dat Tavenu goed omgaat met discriminatie, waar de jongens helaas ook mee te maken krijgen. “Tavenu doet heel veel voor jongeren. Tavenu staat voor elkaar respecteren en iedereen die daar werkt is te vertrouwen.”
Mohammed zegt dat de openheid en hulp die hij van jongerenwerkers van Tavenu ontving, hem hebben geholpen zijn plek in de Waalwijkse samenleving te vinden. Ook nu neemt Mohammed nog regelmatig deel aan diverse activiteiten van Tavenu. Dahir geeft aan dat Tavenu de beste plek is om te chillen en dat zonder Tavenu veel meer jongeren buiten zouden hangen. “Tavenu haalt jongeren van de straten.”

Thuis gevoel geven
De allereerste hulp voor vluchtelingen uit Oekraïne bestaat uiteraard uit een dak boven het hoofd bieden. Maar een huis maakt nog geen thuis. Daarom staat Tavenu ook nu weer klaar om jongeren zoals Mohammed en Dahir op te vangen en dit thuis gevoel te geven door zich veilig en vertrouwd in de Waalwijkse samenleving te laten voelen.

Mohammed: “Ga zo door!” Dahir: “Ja, ga zo door! Jullie zijn de beste mensen die ik heb leren kennen.”