Jongerenwerker Stefanie over Tavenu

Stefanie van Engelen is werkzaam als jongerenwerker bij Tavenu. Voor haar is elke dag anders en afwisselend. Stefanie vertelt wat maakt dat zij graag bij Tavenu en met jongeren werkt.

Basis van vertrouwen
Ik ben 3,5 jaar werkzaam bij Tavenu. Wat mij aanspreekt is dat er op basis van vertrouwen wordt gewerkt. Door jongeren te leren kennen en vertrouwen op te bouwen kom je veel meer te weten en kun je jongeren echt verder helpen.

Elke dag anders
Ik werk graag bij Tavenu omdat elke dag anders is. Organisaties waar ik veel mee samenwerk zijn bijvoorbeeld de ISK werelschool in Waalwijk, Sociaal Cultureel Centrum Den Bolder, en Beweegburo. Ik werk ook samen met Stichting de As. We bieden één keer per maand een chillavond aan voor jongeren die betrokken zijn bij de As. Daarnaast komen jongeren vanuit de stichting naar Tavenu voor dagbestedingstrajecten.

Er zijn veel verschillende projecten waar ik mezelf mee bezig kan houden en het werk is erg divers. Zo richt ik mezelf op eenzaamheid onder jongeren, jonge mantelzorgers, jongeren met autisme in samenwerking met Stichting de As, en jongeren die te maken hebben met LHBTI. Daarnaast ben ik actief met jonge nieuwkomers en komen zij op maandagavond en dinsdagmiddag bij Tavenu voor de open inloop. Tevens houdt ik mezelf bezig met het tienerwerk in Waspik. Ik bied ook dagbesteding aan voor jongeren met verschillende problematieken. Omdat ik met mijn aandachtsgebieden op het snijvlak werk tussen jongerenwerk en jeugdhulpverlening heb ik mij het afgelopen jaar ingeschreven in het kwaliteitsregister jeugdhulpverlening (SKJ). Dat is het beroepsregister voor professionals in de jeugdsector en ziet toe op kwaliteit, toetsing en scholing.

Opbloeien van jongeren
Ik vind het belangrijk dat ik er voor iedere jongere kan zijn op de manier zoals zij dat fijn vinden. Dit kan door ze mee te laten draaien met een activiteit of door een goed gesprek te hebben. Mijn werk is geslaagd als jongeren met een goed en fijn gevoel de deur uit gaan. Ik vind mijn werk geslaagd als ik heb kunnen bijdragen aan het opbloeien van jongeren. Hen een plek heb kunnen bieden waar zij zich prettig voelen en zichzelf verder kunnen ontwikkelen. Zo was er een meisje dat erg zenuwachtig binnen kwam en het erg spannend vond om contact te maken met anderen. Na een aantal weken durfde ze, zonder mij, te praten met anderen en begon ze uit zichzelf een verhaal te vertellen. Dat is erg mooi om te zien.

Waarom Tavenu?
Tavenu is een plek waar jongeren even tot rust kunnen komen en een veilige omgeving vinden waar ze kunnen praten met andere jongeren of jongerenwerkers. Veel jongeren zien Tavenu als een tweede thuis waar ze zichzelf kunnen ontwikkelen met behulp van jongerenwerkers. Vooral als de veilige haven thuis ontbreekt.
Tavenu is een plek waar iedereen welkom is en zichzelf mag zijn. Doordat jongerenwerkers dit uitdragen merk je ook dat jongeren elkaar sneller accepteren en dat iedereen bij de groep mag horen. Jongeren weten altijd de weg naar Tavenu te vinden. Ook na een tijd uit beeld te zijn geweest komen ze terug als ze problemen ervaren of gewoon even voor een kop koffie en een praatje.

De open en fijne werkomgeving dragen eraan bij dat ik zelf keuzes kan maken. Ik vind het fijn dat ik steeds meer de diepgang in kan en mezelf kan blijven ontwikkelen.