Interview aftredend bestuurslid Ilonka Robben

Mijn naam is Ilonka Robben, en binnenkort leg ik mijn functie als algemeen bestuurslid bij Tavenu neer. Deze functie heb ik de afgelopen jaren met veel plezier uitgevoerd, maar ik vind het nu tijd dat iemand anders mijn plaats inneemt en dat ik zelf een nieuwe uitdaging aan ga.

Even voorstellen
Ik ben 55 jaar en getrouwd met Hans. Ik heb verschillende beroepen gehad, maar de laatste jaren ben ik werkzaam geweest als medewerker plaatsing en planning bij Mikz kinderopvang (0-12 jaar). De afgelopen jaren ben ik bestuurslid geweest van het bestuur van Tavenu. De wat oudere doelgroep van Tavenu was een leuke aanvulling op de jonge doelgroep waar ik mee werk. Daarnaast heb ik veel creatieve hobby’s, doe ik aan yoga en hou ik van reizen.

Een zakelijkere rol voor bestuursleden van Tavenu
Voordat ik bestuurslid werd kende ik Tavenu uiteraard al. Net als de meeste Waalwijkers kwam ik regelmatig naar concerten en bezocht ik buitenactiviteiten zoals het straattheater. Ik werd benaderd door Nuria, destijds voorzitter van het bestuur van Tavenu, met de vraag of ik interesse had om deel te nemen aan het bestuur. Na jaren als vrijwilliger bij de AZG (scouting) actief te zijn geweest was ik wel toe aan een nieuwe uitdaging. Na een proefperiode besloot ik dan ook dat het goed bij mij paste om als algemeen lid van het bestuur van Tavenu deel te nemen en dat ik veel kon leren op de verschillende terreinen die aan bod komen bij de uitvoering van deze functie.

In de loop der jaren is de bestuursfunctie bij Tavenu zakelijker geworden. Dat vereist andere interesses, kwaliteiten en vaardigheden van bestuursleden. Ik heb daarom besloten om mijn stokje over te dragen. Ik ga een nieuwe uitdaging aan als vrijwilliger bij de Kloosterhoeve (top-care instelling voor Huntington patiënten). Ik ben beperkt in mijn tijd dus ik moest een keuze maken. Ik denk dat ik op dit moment meer van waarde kan zijn bij de Kloosterhoeve om plaats te maken voor een nieuw bestuurslid van het bestuur van Tavenu.

Trots op Tavenu
Ik blijf er altijd trots op om bij Tavenu te horen. Als organisatie is Tavenu onderscheidend omdat jongeren echt centraal staan er altijd vanuit jongeren wordt geredeneerd. De kracht zit in het vertrouwen ín en ván jongeren. Zij organiseren en voeren alle activiteiten mee uit: van podiums bouwen, licht& geluid, barwerkzaamheden tot opruimen. Daarnaast is de multifunctionaliteit van het gebouw een grote kracht. Alles wat jongeren betreft komt daar samen. Naast de jongerenwerkers zijn er vele samenwerkingen met scholen en andere organisaties waardoor het voor iedere jongere een thuis is waar ze altijd terecht kunnen.

Ik ben trots op alle medewerkers die zich volledig voor Tavenu inzetten, het snelle schakelen van iedereen als er weer ‘ineens’ iets georganiseerd moet worden en natuurlijk op alle vrijwilligers die zich altijd 100% inzetten. Kortom: ik ben trots op Tavenu!